1. Úvod
 2.  | 
 3. Diabetologie
 4.  | Léčba cukrovky
Diabetologie V BRNĚ

Léčba cukrovky

Léčba cukrovky, vysokého krevního tlaku, vysoké hladiny tuků v krvi, onemocnění ledvin i nemocí štítné žlázy. S tím vším vám pomůžeme na naší diabetologii v Brně.

Diagnostikujeme a léčíme totiž nejen cukrovku (diabetes), ale také zmíněná onemocnění, která s ní souvisí. To vše citlivě, odborně a s maximální péčí.

Účinná léčba diabetu

Chceme, aby vaše léčba byla maximálně úspěšná. A proto potřebujeme při léčbě cukrovky vaši pomoc. Společně toho totiž dokážeme mnohem víc.

Jakmile tedy dorazíte na naši diabetologii v Brně, pečlivě vás vyslechneme a vyšetříme. A podle toho stanovíme další léčbu. Mimo jiné vám poradíme:

 • jak se správně stravovat,
 • jak se hýbat a sportovat,
 • jak si měnit dávku inzulínu
 • nebo například co dělat při akutním onemocnění.

Díky vaší spolupráci bude léčba cukrovky účinnější. A společně dokážeme předcházet rozvoji možných komplikací. Tedy například postižení cév, nervů a ledvin.

Co napomáhá s léčbou cukrovky

Léčba cukrovky zahrnuje také:

 • vhodné léky,
 • inzulin,
 • inzulinovou pumpu
 • nebo glukometr.

Potřebná léčiva a vybavení vám předepíšeme a naučíme vás s nimi zacházet.

Například pomocí glukometru si sami můžete kontrolovat hladinu cukru v krvi před jídlem i po něm. Díky tomu si ověříte, jak reagujete na různé potraviny a na co si musíte dát pozor.

Můžeme tak lépe předcházet rozvoji aterosklerózy i kardiovaskulárních komplikací. Právě ty jsou totiž významně ovlivněné hladinou cukru v krvi po jídle.

Efektivnější léčba vysokého tlaku

Abychom mohli případným komplikacím předcházet ještě účinněji, máme k dispozici monitoring EKG.TK Holter, který využijete u sebe doma. S jeho pomocí můžeme sledovat váš krevní tlak v průběhu celého dne. A lépe léčit problémy s vysokým tlakem.

Kromě toho je naše diabetologie v Brně vybavená přístrojem k měření ABI. Díky němu zjistíme rozsah poškození velkých cév. Včas tak zachytíme ischemickou chorobu dolních končetin, která může vést k odumírání tkání. A tedy i k amputaci postižených částí těla.

Díky včasné diagnóze, správné léčbě a spolupráci s vámi tomu naštěstí můžeme zabránit.

Nezapomínáme ani na léčbu dalších případných komplikací.

A nabízíme také skupinová školení pacientů i jejich rodinných příslušníků.

MUDr. Petra Motílová

Ceník diabetologie

Diabetologické péče je v naší ordinaci plně hrazená ze zdravotního pojištění.

Máme uzavřen smluvní vztah se všemi zdravotními pojišťovnami

Objednejte se k nám

Ordinace v Brně

Campus klinika, Kamenice 32, Brno

Ordinační hodiny

Pondělí: 7.30–14.30

Úterý: 7.30–14.30

Středa: 7.30–14.30

Čtvrtek: 7.30–14.30

Články pro pacienty

Články, trendy, novinky

Novinky z naší ordinace, aktuální léčebné trendy i rady a tipy, jak bojovat s obezitou, cukrovkou a souvisejícími nemocemi. To vše najdete v našich článcích. Podívejte se, co všechno jsme pro vás připravili.

Co je diabetes?

Co je diabetes?

Co je vlastně diabetes? Diabetes mellitus neboli cukrovka je porucha, pro které tělo neumí dobře hospodařit s glukozou. Nejdříve proto musíme porozumět tomu, co je glukoza. Glukoza patří chemicky jednoduché cukry. Je to cukr trochu jiné chuti než řepný cukr, kterým...

číst více
Diabetes 2. typu

Diabetes 2. typu

Diabetes mellitus 2.typu trápí stále větší počty lidí, lékaři v tomto smyslu dokonce hovoří o epidemii a nepřehánějí. Každý rok u nás přibývá kolem 50 tisíc nových pacientů a asi polovina z tohoto počtu umírá na komplikace spojené s touto chorobou.Jen v ČR je...

číst více